• Lekcja biologii nie musi być nudna

• ​​​​​​LEKCJA Z WYKORZYSTANIEM SPRZĘTU ZAKUPIONEGO W RAMACH PROGRAMU „LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI”

Nasi uczniowie na jednej z lekcji biologii poznali anatomię człowieka. Wykorzystaliśmy do tego sprzęt pozyskany w ramach Programu Laboratorium Przyszłości.

Laboratoria przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych, a jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.

• Dobrostan

• Dnia 15 listopada uczniowie klas V, Vi i VII uczestniczycli w warsztatach z dobrostanu psychicznego. Spotkanie prowadziła pani Izabela Jasińska z Centrum Profilaktyki i Reedukacji Atelie z Krakowa. Dobrostan psychiczny, czyli zdrowie psychiczne i emocjonalne, dobre samopoczucie jest tak samo ważne dla rozwoju dzieci jak zdrowie fizyczne.

Dziekujemy Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Chojnie za wsparcie naszych działań profilaktycznych.

• Narodowe Święto Niepodległości

• W piątek 10 listopada odbył się uroczysty apel upamiętniający Narodowe Święto Niepodległości. W celu upamiętnienie odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów nasz kraj znów pojawił się na mapie Europy, mogliśmy cieszyć się wolną Ojczyzną.

Apel rozpoczął się wniesieniem sztandaru. W związku z tym, że przystąpiliśmy do akcji #SzkołaDoHymnu odśpiewano "Mazurka Dąbrowskiego".

Część artystyczna przygotowana przez Panie A. Komorzycką i M. Iżak wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Przypomniano daty najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład ich uczestników. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.

Apel przede wszystkim miał  przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. Należy pielęgnować wartości patriotyczne i pamiętać o Polakach, którzy własną krwią i ofiarą życia dali przykład światu, jak należy bronić wolności.

Dziękujemy uczniom i organizatorom za piękną uroczystość.

• SPOTKANIE Z LEŚNICZYM

• We wtorek dzieci z klas 0-III i IV-VI spotkały się z leśniczym – Panią Darią Rożniatą. Podczas wizyty Pani leśniczy przeprowadziła zajęcia edukacyjno-przyrodnicze.​​​​​​​​​​​​​

Pani leśniczy Opowiedziała o swojej pracy, o lesie i występujących w nim roślinach i zwierzętach. Ciekawe opowieści przybliżyły dzieciom zagadnienia przyrodnicze, a liczne ciekawostki z lasu sprawiły, iż spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze. Uczniowie słuchali opowieści o tym, jak chronić i dbać o przyrodę oraz uczyły się gatunków drzew i roślin występujących w lesie. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały upominki, za które bardzo dziękujemy.

• JESTEŚMY EKO

• Pod koniec listopada mieliśmy przyjemność uczestniczenia w  przedstawieniu  teatralnym pt: „GANG ŚMIECIAKÓW” o tematyce profilaktycznej w wykonaniu Teatru Grupa T z Torunia. Tematyka nawiązywała do  promowania postawy ekologicznej, sposobów dbania o środowisko, promowanie zdrowego stylu życia.

Przedstawienie miało charakter kabaretowy i interaktywny, dzięki czemu nasi uczniowie mogli włączyć się do przedstawienia stając się jego częścią.  Aktorzy w zabawny sposób zachęcali dzieci do pomagania naturze, by nasza planeta służyła nam wszystkim  jak najdłużej. Dziękujemy RADZIE RODZICÓW za pomoc w organizacji przedsięwzięcia.

• ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA

• Obchody „Światowego Dnia Drzewa” w naszej szkole miały na celu podkreślenie ogromnego znaczenia drzew dla naszej planety oraz podejmowanie działań na rzecz ochrony drzew i ich sadzenia.

Dzień zaczęliśmy od wykonania prac plastycznych ,,Jesienne drzewko". Zarówno przedszkolaki jak i klasy starsze wykonały prace plastyczne. Na lekcja biologi oraz podczas spacerów porozmawialiśmy o rodzajach drzew ich liściach i owocach. Na wszystkich zajęciach edukacyjnych głównym motywem aktywności było drzewo. Zapraszamy do obejrzenia relacji:)