• Szkolne obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego

          • Coroczne święto Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego obchodzone jest 21 lutego, a zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Celem obchodów jest uświadomienie, jak wielka jest różnorodność i wartość języków ojczystych: regionalnych, narodowych, oficjalnych i nieoficjalnych, tych mających ogromny zasięg i tych użytkowanych tylko przez nielicznych.

            W tym wyjątkowym dniu wszyscy uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni przez Samorząd Uczniowski i bibliotekę szkolną do zabawy z językiem polskim. Zabawy promujące język polski rozpoczęły się od konkursu ,,Językowe duety do mety”. Składał się on z dwóch etapów: ,, dyktanda bieganego” oraz z zadań językowych rozmieszczonych na 18 stacjach. Uczniowie dobrani w pary zmagali się z poszczególnymi zadaniami z wielkim zaangażowaniem i w duchu fair play. Aż trzy pary z ośmiu uzyskały jednakową maksymalną ilość punktów.

            Nagrodzeni uczniowie:

            • Zofia Kasprzak i Michał Bandyszewski,

            • Katarzyna Dymczyk i Oskar Jednacz,

            • Gabriela Bosak i Wiktoria Zimoląg.

            Kolejną atrakcją tego dnia był ,, Konkurs kaligraficzny”. W każdej kategorii wyłoniono po dwóch MISTRZÓW KALIGRAFII:

              • klasy II-III: Maria Frąk i Michał Lipiński,

              • klasy V-VII: Jakub Harbat i Wiktor Witek.

            Organizatorki zabaw dziękują wszystkim uczniom i nauczycielom za dobrą zabawę i zaangażowanie w działania mające na celu wyrabianie nawyków dbania o język ojczysty i poprawnego posługiwania się polszczyzną. Zapraszają także do wykonywania Przedmiotowych Kwiatków Ortograficznych indywidualnych lub klasowych. Zostaną one umieszczone na tablicy w holu głównym.

             

            Dziękujemy paniom A. Komorzyckiej i M. Iżak za organizację przedsięwzięcia.

          • Spotkania z przedstawicielem Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej

          • W dniu 07.02.2024r. nasze dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniów klas drugiej i trzeciej odwiedziła pani Natalia Korkuś z Powiatowej Stacji Sanitarnio Emidemiologicznej w Gryfinie. Pani Natalia przeprowadziła zajęcia pokazowe jak należy dbać o zdrowie, jak utrzymywać higienę jamy ustnej i dokładnie myć ręce. Zajęcia były opatrzone ciekawymi pomocami edukacyjnymi co dodatkowo w obrazowy sposób przedstawiło dzieciom prezentowane tematy.

            Dziękujemy naszym za wsparcie w szkolnych działań wychowaczo-profilaktycznych.

             

             

          • Dzień MIŁOŚCI

          • Dnia 14.02.2024 r. w naszej szkole obchodziliśmy Walentynki – wyjątkowy dzień wyrażania sympatii czy przyjaźni. Co roku staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy.

            Tradycyjnie zorganizowano pocztę walentynkową. Uczniowie, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom, kilka dni wcześniej wrzucali własnoręcznie wykonane serduszka i kartki walentynkowe do specjalnie przygotowanej skrzynki. Następnie – Walentynkowy Listonosze „Amorki” – rozdawały pocztę w czasie zajęć lekcyjnych. 

            Podczas Walentynek obowiązywał ubiór w kolorze czerwonym, a szkolne korytarze i drzwi klasowe udekorowano balonami i serduszkami. Część serduszek oznaczona była literami z hasłem, uczniowie musieli odnaleźć litery, najszybsi otrzymali nagrody. Tego dnia mieliśmy również przyjemność skorzystać z walentynkowej fotoramki, gdzie uczniowie wykonywali walentynkowe zdjęcia. 

            Niepowtarzalna atmosfera szkolnych walentynek pozostanie z pewnością na długo w pamięci wszystkich uczniów i nauczycieli.

          • Tłusty Czwartek, warsztaty kulinarne z KGW Krzymowianki

          • We czwartek 8 lutego nasi uczniowie wzięli udział w warsztatach kulinarnych przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich Krzymowianki. Uczniowie pod opieką pań od podstaw piekli pączki, które oczywiście co do ostatniego okruszka zjedli.

            Dziękujemy naszym paniom z KGW Krzymowianki za poświęcenie czasu i przygotowanie warsztatów. O ile słuch mnie nie myli plotka niesie ze dzieci umówiły się z paniami na naukę przygotowywania pierogów, już nam ślinka cieknie na samą myśl. 

          • Dzień Bezpiecznego Internetu goście w naszej szkole

          • Ciekawe spotkania w ramach współpracy Policji i Powiatowej Stacji Sanitarno - -Epidemiologicznej

             

            W dniu dzisiejszym 07.02.2024r. nasze dzieci i uczniów odwiedziły panie przedstawieliki Policji: asp. Ewelina Kurzyńska oraz st. post. Grażyna Lisowska , a także pani Natalia Korkuś z Powiatowej Stacji Sanitarnio Emidemiologicznej w Gryfinie. Uczniowie dowiedzieli się o odpowiedzialności karnej za zniesławnienie i znieważenie w Internecie, co robić, żeby nie zostać ofiarą cyberprzemocy, oraz jak należy reagować w sieci na to, co nas niepokoi. Uczniowie z dużym zaangażowaniem włączyli się w pogadankę na temat zdrowia w kontekście uzależnień od substancji psychoaktywnych.

            Dziekujemy naszym Gościom za wspracie szkolnych działań wychowaczo-profilaktycznych.

          • Programowanie robota Photon - Laboratoria Przyszłości

          • W ramach współpracy między klasowej, klasy szósta i siódma podzieliły się swoją wiedzą z podstaw sterowania robotami Photon zakupionymi w ramach projektu Laboratoria Przyszłości z klasmi drugą i trzecią. Photon jest robotem umożliwiającym naukę programowania poprzez doświadczenia, eksperymenty i zabawę. Roboty oferują aż cztery sposoby programowania robota, dopasowane do zróżnicowanych umiejętności dzieci. Dzięki temu możemy stosować robota w zajęciach od klasy pierwszej do ósmej.

            Dziękujemy pani A. Ułasowicz za zorganizowanie ciekawych zajęć.

          • ZABAWA KARNAWAŁOWA 01.02.2024r.

          • W czwartek Samorząd Uczniowski pod opieką pani A. Komorzyckiej zorganizował Zabawę Karnawałową  dla uczniów naszej szkoły. Piękne dekoracje, poczęstunek i zabawa przy muzyce przygotowanej przez uczniów klasy VII. Bawił się każdy z każdym, najmłodsi ze starszymi, starsi z młodszymi. Miło popatrzeć jak potrafimy się wspaniale zintegrować. Oby tak dalej kochani:)

          • Zdrowe odżywianie to podstawa

          • W grudniu 2023 r. w klasie V odbyła się lekcja wychowawcza promująca zdrowe odżywianie i zdrowy styl życia wśród dzieci i młodzieży. Uczniowie oglądali prezentację autorstwa prof. Mirosława Jarosza oraz samodzielnie metodą collage przygotowywali piramidy żywieniowe. Poruszano także temat niemarnowania żywności.

            Przed spotkaniem opłatkowym uczniowie samodzielnie przygotowywali poczęstunek z owoców i warzyw.

          • Spotkanie opłatkowe

          • W czwartek, 21 grudnia dzieci z SP im. Olimpijczyków Polskich w Krzymowie przedstawiły wyjątkowe jasełka bożonarodzeniowe. Zgodnie z tradycją byli więc Maria i Józef, pasterze, trzej królowie i piękne anioły, które zstąpiły tego dnia na ziemię. Uczniowie zaśpiewali najpopularniejsze kolędy i pastorałki. 

            Spektakl został ciepło przyjęty przez zebranych i nagrodzony gromkimi brawami. Spotkanie przebiegało w miłej i świątecznej atmosferze, nie zabrakło oczywiście wspólnych życzeń i symbolicznego łamania się opłatkiem. Miłym akcentem były kartki przygotowane przez SU. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, Kś. Hieronim Sebastian.  

            Dziękujemy:)

          • Spektakl mikołajkowy - Teatr Lalek Pleciuga

          • 19 grudnia oddział przedszkolny Promyczki i klasa VII udali się do Teatru Lalek Pleciuga na spektakl mikołajkowy. Celem wycieczki było rozbudzanie u dzieci wrażliwości na sztukę teatralną, bezpośredni kontakt z aktorami podczas oglądania spektaklu i uwrażliwianie na piękno.  Dla niektórych dzieci to zupełnie nowe doświadczenie. Po spektaklu czekała na dzieci miła niespodzianka na scenę wkroczył On, czyli Święty Mikołaj, który rozdał wszystkim dzieciom paczki z upominkami. Bardzo dziękuję Rodzicom za nieocenioną pomoc i opiekę nad dziećmi podczas wyjazdu. Wychowawczyni: Małgorzata Kapustka

          • Razem pomagamy

          • Dziękujemy uczniom i rodzicom za udział w akcji. W tym tak szczegulnym czasie okazane serce i pomoc to najwspanialszy dar dla drugiego czałowieka.

          • *** Zaproszenie na wystawę ***

          • Biblioteka szkolna i Samorząd Uczniowski zapraszają wszystkich uczniów, nauczycieli oraz rodziców na grudniową ,, Wystawę książek o świętach i zimie” wyeksponowaną na holu szkoły. Na uczniów czekają baśnie, powieści i opowiadania, których akcja rozgrywa się zimową porą oraz książki opisujące tradycje i zwyczaje świąteczne, a także pozycje pokazujące jak przygotować ozdoby świąteczne. Wszystkie wystawowe pozycje pochodzą z księgozbioru biblioteki szkolnej i będzie je można wypożyczyć przed Świętami Bożego Narodzenia. Zapraszamy więc do biblioteki i zachęcamy uczniów do spędzenia przedświątecznego czasu na czytaniu naszych propozycji.

          • Mikołajkowy zawrót głowy:)

          • 6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzach i w klasach dzieci  i nauczyciele ubrani na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. Dzieci doczekały się upominków od Mikołaja. Miłym zaskoczeniem były upominki od Samorządu Szkolnego dla nauczycieli:) Dzieci tego dnia ubierały choinki, poznawały historię Świętego Mikołaja, na krytarzach brzmiały świąteczne melodie a w świetlicy wyświetlane były bajki związane z świętami, a wszystko w pięknej białej oprawie. Nie ma co, Mikołajowi pogoda dopisała:)

          • Andrzejkowy hokus pokus:)

          • Andrzejki to dzień jedyny w swoim rodzaju. Wtedy to - zgodnie z tradycją - św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy i za sprawą znaków i wróżb podpowiada nam, co nas będzie czekać w przyszłości.

            30 listopada Samorząd Uczniowski pod opieką Pani Anny Komorzyckiej przygotował wróżby andrzejkowe dla wszystkich uczniów i zabawę taneczną. Rodzice wraz z uczniami zoganizowali poczęstunek dla każdej z klas. Zabawy, uśmiechu i tańca było co niemiata.

            Dziękujemy za wspaniały dzień.