• Szkolne Dni Profilaktyki

• W listopadzie odbyły się Szkolne Dni Profilaktyki, które obfitowały w szereg wydarzeń. Celem przedsięwzięcia jest: promowanie zdrowego stylu życia, rozwijanie zainteresowań problematyką prozdrowotną, upowszechnianie wiedzy na temat szkodliwości uzależnień, przeciwdziałanie uzależnieniom. Zaplanowane działania realizowane były na zajęciach lekcyjnych.

Gościliśmy specjalistów:

1. Pracownika Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Gryfinie Natalię Korkuś.
            2. Prelegentkę z Procter Gamble. Dział Edukacji I Profilaktyki Sylwię Imielską.
            3. Psychologa, psychoterapeutę z Centrum Psychologicznego Rozwój, Romana Szałachowskiego.
            4. Ratownika medycznego, Arkadiusza Bednarza.

Tematyka spotkań/warsztatów dla uczniów:

1. Napoje energetyczne, wpływ na organizm młodego człowieka.
            2. E-papierosy, jaki mają wpływ na nasze zdrowie?
            3. „Między nami kobietkami” - co warto wiedzieć o dojrzewaniu?
            4. Przemoc rówieśnicza-dokuczanie.Jak tworzyć nowe przyjaźnie?
            5. Jak radzić sobie z emocjami?
            6. Uzależnienia-social media, hejt w Internecie, FOMO.
            7. Warsztaty udzielania pierwszej pomocy.

Tematyka spotkań dla rodziców:

1. Zapobieganie i pomoc w przypadku uzależnień XXI wieku.
            2. Relacje: Rodzic-Dziecko, Rodzic-Nauczyciel.

Ponadto uczniowie z klas I-VIII wzięli udział w konkursie plastycznym "Bez przemocy". Zebrano i wysłano 22 prace. Z niecierpliwoścoą czekamy na wyniki.

Bardzo dziękujemy wyżej wymienionym instytucjom i osobom za współpracęi wsparcie, które umożliwiły naszej społeczności zrealizowanie Szkolnych Dni Profilaktyki w tak atrakcyjnej formie.

• WARSZTATY UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY

• 28.11.2022 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Krzymowie brali udział w warsztatach udzielania  pierwszej pomocy.

Szkolenie dla dzieci przeprowadził Pan Arkadiusz Bednarz - ratownik medyczny. Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się, jak prawidłowo wezwać pomoc, kiedy należy poszkodowanego ułożyć w pozycji bocznej bezpiecznej,  kiedy natomiast potrzebna jest resuscytacja. Pan Arek zademonstrował wszystkie  omawiane czynności ratunkowe na fantomie.

Druga część szkolenia polegała na praktycznym wykorzystaniu wiedzy zdobytej przez uczniòw. Dzieci, pod czujnym okiem pana ratownika,  układały kolegów w pozycji bezpiecznej, ćwiczyły resuscytację na fantomie.

Warsztaty były niezwykle pouczające. Bardzo dziękujemy Panu Arkadiuszowi Bednarzowi za profesjonalne przekazanie wiedzy i uświadomienie, że zdobyte umiejętności udzielania pierwszej pomocy mogą komuś uratować życie.

• Święto Pluszowego Misia

• Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego malucha, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym.
            O święcie tej postaci nie zapomniały  dzieci z naszego przedszkola „Promyczki” oraz uczniowie klas I – III. Każdy  przyniósł swojego ukochanego pluszaka. Spotkały się misie małe, średnie i duże, brązowe, szare, czerwone, żółte i różowe, a każdy był kochany, uroczy i wyjątkowy. Dzieci poznały historię  Pluszowego Misia, oglądały bajki, bawiły się przy piosenkach: „Pluszowy Miś”, „Ja jestem niedźwiadek”, „Dwa malutkie misie", „Jadą, jadą misie", brały udział w zabawach ruchowych, konkursach, quizach, zgadywankach, i  wykonywały prace plastyczne.
            Dzień Pluszowego Misia w naszej szkole był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci były szczęśliwe, że mogły spędzić tyle czasu ze swoimi ukochanymi misiami oraz pokazać je koleżankom i kolegom. Mamy nadzieję, że to misiowe spotkanie zostanie w pamięci dzieci na długo.

• Konkurs Recytatorski "Dzieci Niepodległej"

• W dniu 21 listopada 2022r.  w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka odbył się V Finał Gminnego Konkursu Recytatorskiego "Dzieci Niepodległej".  Naszą szkołę reprezentowali przedstawiciele klas 0-3.

Gratulację dla laureatów:

Kategoria wiekowa – zerówka

2.miejsce - Lena Pięta

Kategoria wiekowa – klasa pierwsza

2.miejsce - Julia Woźniakowska

• Zebranie z Rodzicami

• 23 listopada 2022 r. o godz. 17:00 zapraszamy na spotkanie rodziców z wychowawcami klas oraz nauczycielami przedmiotów.

Podczas zebrania odbędzie się krótka prelekcja z psychoterapeutą dr Romanem Szałachowskim, nt. "Zapobiegania i pomocy w przypadku uzależnień XX wieku. Relacje rodzic-dziecko, rodzic-nauczyciel".

• 11 LISTOPADA

• Tradycyjnie już z okazji Narodowego Święta Niepodległości przystąpiliśmy do akcji #SzkoładoHymnu i równo o godz. 11.11 w murach naszej szkoly rozbrzmiał donośnie "Mazurek Dąbrowskiego". Czwartkowe przedpoludnie upłynęło nam także na klasowych rozmowach o naszej ojczyźnie. Młodsze dzieci z kolei zastanawialy się, czego życzyć Polsce z okazji 104-tych urodzin.

• 🏆Gminny Konkurs Recytatorski "Łamańce językowe"🏆

• Niezmiernie miło nam poinformować, że Nadia M., uczennica klasy 3, zajęła 2 miejsce w Gminnym Konkursie Recytatorskim, który odbywał się pod patronatem Burmistrza Gminy Chojna. Gratulujemy Nadii i wszystkim, którzy pięknie reprezentowali naszą Szkołę!