24.05.2022 r. - język polski
            25.05.2022 r. - matematyka
            26.05.2022 r. - język angielski

To dni wolne od  zajęć dydaktyczno-wychowawczych dla pozostałych klas. Oddział przedszkolny pracuje zgodnie z planem.

• PODZIĘKOWANIA DLA RADY RODZICÓW

• Cała społeczność szkolna składa gorące podziękowania Radzie Rodziców Szkoły w Krzymowie za doposażenie szkoły w nowe ksero kolorowe oraz reprezentacyjne stroje dla pocztu sztandarowego, które zostały zakupione ze środków własnych RR.

Dziękujemy, że rodzice wychodzą na przeciw potrzebom szkoły i widzą, jak potrzebne jest to dla ich dzieci - naszych uczniów.

• Lektura szkolna

• Z cyklu "lektura na naszej lekcji". Tym razem "Pilot i ja" Adama Bahdaja. Dziękuję bardzo p. Oli Szurgocińskiej, mojej praktykantce, za pomoc w zrealizowaniu lekcji.
            Aleksandra Jóźwik

• TRZECIOTEŚCIK

• 12 maja uczniowie klasy III poczuli się prawie jak maturzyści. W tym dniu pisali swój pierwszy poważny egzamin - trzecioteścik. Zgodnie z zaleceniami psychologa, aby zniwelować niepokój wywołany sprawdzianem , dzieci powinny powinny zostać do niego odpowiednio przygotowane. Taką funkcję pełnił filmik terapeutyczny „Z Bratkiem”, który trzecioklasiści obejrzeli przed rozpoczęciem. Klasa III miała sporo zadań do wykonania. Z edukacji polonistycznej słuchali i czytali ze zrozumieniem, pisali o tym, gdzie chcieliby mieszkać w przyszłości. Rozwiązywali również zadania matematyczne. W skupieniu i powadze pracowali jak pszczółki. Nie było łatwo ,ale wszyscy mamy nadzieję ,  że będzie dobrze.

• Gminne Eliminacje Konkursu Wiedzy Pożarniczej

• Dnia 6 maja 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Chojnie odbyły się Gminne Eliminacje Konkursu Wiedzy Pożarniczej.Turniej ten miał na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służył popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym itp.Eliminacje odbyły się w kategoriach wiekowych.Naszą szkołę, pod opieką Pani Karoliny Kubowicz reprezentowali: Filip Muraszka (kl.II), Julia Kwaśniewska (kl.III), Dominik Witek (kl.IV), Michał Bandyszewski (kl.V), Adam Kostrzewa (kl.VII), Weronika Lewandowska oraz Hanna Skrzypek (kl.VIII).Wszystkim bardzo gratulujemy!

• 3 maja - Święto Konstytucji

• 3 maja 2022 r. w Kościele Mariackim w Chojnie odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny. Naszą szkołę, w tym dniu reprezentował poczet sztandarowy.

• Nietypowa lekcja przyrody

• Naszym gościem była Pani Daria Rożniata z Nadleśnictwa Chojna.  Celem prowadzonych zajęć było kształtowanie podstawowych zasad ochrony przyrody, pogłębiacie wiadomości na temat ptaków i zwierząt żyjących w naszych lasach. Zaproszony gość dostarczył nam  garść ciekawostek na temat lasu i jego mieszkańców. Pani Daria odpowiadała na bardzo dociekliwe pytania młodych ludzi. Podczas zajęć zaprezentowano zgromadzone kolekcje leśnych eksponatów, m. in. nasiona i owoce wybranych drzew. Dzieci rozpoznawały drzewa naszych lasów po liściach i owocach oraz tropy zwierząt. Dzięki tym zajęciom uczniowie poszerzyli swoją wiedzę o lesie i jego mieszkańcach.

• Wojewódzkie Uroczystości Dni Olimpijczyka w Szczecinie

• W dniu 22 kwietnia 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 16 im.  Szczecińskich Olimpijczyków zainaugurowano Wojewódzkie Dni Olimpijczyka. Uroczysta gala rozpoczęła się koncertem młodzieżowej orkiestry dętej Klubu 13 Muz w Szczecinie. Następnie odbyły się prezentacje szkół im. Polskich Olimpijczyków, Klubów Olimpijczyka i Klubów Sportowych. Na uroczystość został zaproszony również poczet sztandarowy naszej szkoły, który godnie reprezentował naszą placówkę podczas tego święta. W skład pocztu weszli: Natalia Kurpiel, Weronika Lewandowska oraz Rafał Obacz.