• Strażnicy Lasów

• Przed nami lato...to czas, kiedy w lasach pojawiają się alerty przeciwpożarowe. Uczniowie naszej szkoły włączyli się w ogólnopolską kampanię PRZYTUL się do DRZEWA.

Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach. Uczula na rzeczy, które mogą nieświadomie doprowadzić do pożaru.

Uczniowie klasy III przyłączyli się do akcji i z ochotą pozowali do drzew.

• 👉1 miejsce w Powiatowym Konkursie Mitologicznym

• W poniedziałek 30 maja 2022 r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Chojnie odbył się „Powiatowy Konkurs Mitologiczny- Chojna 2022” dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych powiatu gryfińskiego. Zasadniczym celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania mitologią oraz kulturą starożytnej Grecji i starożytnego Rzymu. Tegoroczna edycja poświęcona została najsłynniejszemu mitycznemu herosowi Herkulesowi.
                 Pierwszym etapem tego konkursu były szkolne eliminacje, w wyniku których wyłoniono 3- osobową drużynę, która reprezentowała naszą szkołę w finale. Zwycięzcami szkolnych eliminacji zostali: Oskar Jednacz-kl. V, Michał Bandyszewski-kl. V oraz Julia Kurpiel-kl. VII.
                    W II etapie konkursu, który odbył się w ZSP w Chojnie nasza drużyna zmierzyła się z reprezentacjami Szkoły Podstawowej im. Wspólnej Europy w Nawodnej oraz Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Chojnie. Drużyny rywalizowały ze sobą w 4 rundach:
            1. Tajemniczy przedmiot.
            2. Kalambury.
            3. Film o Herkulesie.
            4. Dwanaście prac Herkulesa, które mógłby wykonać gdyby żył współcześnie.
            Laureatem I miejsca Powiatowego Konkursu Mitologicznego zostali uczniowie naszej szkoły. Nauczycielki przygotowujące uczniów do konkursu: pani Małgorzata Iżak i Aleksandra Jóźwik gratulują zwycięstwa i życzą kolejnych sukcesów. Składają również serdeczne podziękowania rodzicom uczniów za wsparcie podczas przygotowań.

• 🎉🎉🎉🎈🎈🎈DZIEŃ DZIECKA🎈🎈🎈🎉🎉🎉

• Dzień Dziecka jest dniem pełnym radości, uśmiechu i pozytywnej energii. I taki też był u nas! Słońce (zaklinaliśmy pogodę!), pyszne jedzenie, ogrom atrakcji i radosnych spojrzeń. Jednak, aby ten wyjątkowy dzień był tak piękny, potrzebne było wsparcie i zaangażowanie wielu osób. Dlatego też z całego serca dziękujemy:
            1. Zarządowi Banku Spółdzielczego w Chojnie- za wsparcie finansowe
            2.Dyrektorowi Centrum Kultury w Chojnie oraz jego Pracownikom- za przygotowanie i poprowadzenie fantastycznych atrakcji
            3. Panu Tomaszowi Gibowskiemu- za zorganizowanie pokazu karate
            4. Kołu Gospodyń Wiejskich "Krzymowianki" - za wypożyczenie grilla
            5. Naszej niezawodnej ekipie obsługi - za pomoc we wszystkim😀
            6. Naszym drogim Rodzicom- za słodki poczęstunek
            7. Naszym fantastycznym Ósmoklasistom- za zorganizowanie i poprowadzenie konkurencji sportowych i stoisk tematycznych- Jesteście wspaniali!
            Organizatorki: Jagoda Frąk- Mackiewicz, Karolina Kubowicz, Aleksandra Jóźwik